Na jaki kolor pomalować sypialnię?

Wydawać by się mogło, że kolor w sypialni nie odgrywa zbyt dużej roli. Bo przecież tak naprawdę cały odpoczynek zależy od łóżka i wygodnego materaca. A jednak nie jest to do końca prawda. Zarówno „użytkownicy” sypialni jak i naukowcy doszli do wniosku, że kolor na ścianie w sypialni odgrywa bardzo znaczącą rolę – a wybór barwy wspomaga odpoczynek, a nawet popęd seksualny. Dlatego dzisiaj odpowiemy na pytanie – na jaki kolor pomalować sypialnię?

Naturalnie wybór barwy na ściany musi być spójny z meblami, bo przecież do brązowych mebli nie dodamy pomarańczowej ściany, bo będzie to po prostu wyglądać kiepsko. Natomiast są inne kolory, które do takich mebli będą idealnie się nadawać – wystarczy poznać ich „tajemniczą moc”.

Na jaki kolor pomalować sypialnię?

Najczęściej Polacy wybierają jasne barwy do swoich sypialni. Do tych popularnych należy naturalnie biel, która pasuje niemal do każdego designu, a także odcienie żółci – piasek pustyni i tym podobne odmiany. Prawdę mówiąc te kolory nie wpływają na naszą percepcję, są uniwersalne i takie bez polotu. Dlaczego nie ryzykujemy, wybierając na przykład bordo, czerwień lub barwy granatu? Wydaje nam się, że takie kolory mogą być za mocne, a tym samym typowa polska sypialnia zmieni się w jakiś twór, którego jeszcze nie znamy. A szkoda, bo przecież do odważnych świat należy! Ale przejdźmy do odpowiednich kolorów.

Kolorowo i z polotem!

Przy wyborze koloru do pomalowania sypialni nie można się bać. Puśćmy wodze fantazji i skuśmy się na ofertę różnych firm dekoracyjnych, które mają w ofercie bardzo oryginalne kolory. Przecież czerwień i bordo nie musi się kojarzyć z wiadomym. Prawdę mówiąc, dodając taki kolor do sypialni, dodamy temperatury, którą będziemy odczuwać z zewnątrz jak i wewnątrz. Rozgrzeje zmysły, które będą prowadzić nie tylko do jednego. Budząc się w kolorowym i bardzo stanowczym wnętrzu, oddziałujemy pozytywnie na nastrój i siły do pracy przez cały dzień.

Wybierając zieleń, wybieramy optymizm i świeżość, natomiast kolory błękitu, niebieskiego dodają lekkiego chłodu, ale i wspomnienia wakacji, które kojarzą się z morzem, piaskiem i odpoczynkiem. Dlatego warto czasami zaryzykować i wybrać coś nietypowego i ciekawego. Dlatego zadamy Wam pytanie – na jaki kolor pomalować sypialnię? Mamy nadzieję, że odpowiecie bez zastanowienia, że na kolor wesoły, stanowczy i nietypowy! Życzymy powodzenia w poszukiwaniach i pamiętajcie – wyobraźnia nie ma końca!