Nietrzymanie moczu po porodzie

Często spotykanym zjawiskiem, które występuje u kobiet jest nietrzymanie moczu po porodzie. Jednak nie trzeba się z tym wiązać na stałe!

Jak zaradzić tym problemom?

Zjawisko nietrzymania moczu z pewnością jest uciążliwe. Specjaliści opracowali jednak sposób na zapomnienie o tej dolegliwości. Odpowiednie ćwiczenia, które mogą wykonywać zarówno kobiety jak i mężczyźni, nazywane są jako trening mięśni dna miednicy. Pomysł na te ćwiczenia powstał w Szwajcarii w 1996 roku, gdzie to zespół BeBo® starał się jako pierwszy pomóc kobietom, które urodziły dziecko. Trening metodą BeBo® ma na celu przede wszystkim wzmocnienie zbyt słabych mięśni dna miednicy, co w późniejszej fazie powoduje wspomniane wcześniej nietrzymanie moczu, bóle pleców czy opadanie narządów jamy brzusznej. Aby ćwiczenia te przyniosły oczekiwany efekt, należy wykonywać je regularnie przez co najmniej 3 miesiące. Jeśli zatem jesteśmy zmotywowani do poprawy swojego stanu zdrowia i gotowi, aby pożegnać się z nietrzymaniem moczu, należy poszukać organizowanych w naszej okolicy treningów, gdzie kursanci BeBo® krok po kroku pokazują, jak prawidłowo wykonać ćwiczenia. Zdecydowanie pomocna okaże się na pewno książka BeBo®, z której można nauczyć się odpowiedniego treningu.

Kurs BeBo®

Nasz kraj, podobnie jak Szwajcaria oferuje kursy BeBo®, które po ukończeniu dają nam możliwość bycia terapeutą BeBo®. Dzięki tym kursom, jesteśmy w stanie pomóc osobom z dolegliwością nietrzymania moczu. Kurs ten jest skierowany do osób zajmujących się położnictwem czy terapią, ale również do tych, którzy sami chcą nauczyć się, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Na stronach internetowych istnieje wiele informacji o organizowanych w najbliższym czasie odpłatnych kursach i szkoleniach w tym zakresie.

Jeśli to właśnie nas dotyczy problem nietrzymania moczu powinniśmy zastanowić się, jak sobie z nim poradzić. Jeśli kurs jest dla nas z jakiegoś powodu niedostępny, pomocna okaże się książka BeBo®. Natomiast, w przypadku gdy mamy możliwość skorzystania z fachowej pomocy- nie zastanawiajmy się.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =