Organizacja ślubu od A do Z

Nad brzegiem morza, w restauracji, na wieży Eiffla – istnieje wiele pięknych scenerii, idealnych na oświadczyny. Ten magiczny moment zapada w pamięci na całe życie. Mając już pierścionek na palcu, przychodzi czas na rozpoczęcie planowania ślubu i wesela. A to dla wielu nie jest proste. Warto zatem przemyśleć plan działania krok po kroku.

Cywilny czy kościelny?

Podstawowe pytanie, które powinno paść jako pierwsze to czy będzie to ślub cywilny czy kościelny. Wybór ten warunkuje dalsze etapy planowania ślubu i wesela. Zakładając opcję ślubu konkordatowego, formalności należy załatwiać równolegle w urzędzie i kościele. W urzędzie gminy lub miasta należy wypełnić odpowiednie druki. Część z nich należy dostarczyć do kościoła.

Kolejnym etapem jest wybór kościoła. Jeśli ślub będzie odbywał się w świątyni innej niż parafialna któregoś z narzeczonych, to dostarczyć trzeba będzie specjalne zaświadczenia z własnych parafii. Dopiero wówczas przystąpić będzie można do umawiania terminu.

Bajkowy ślub w plenerze

Obecnie coraz modniejsza staje się trzecia opcja – organizacja ślubu w plenerze. Może to być zarówno ślub cywilny, jak i kościelny. W tym przypadku do załatwienia jest nieco więcej formalności, może się to również wiązać z dodatkową opłatą na koszt dojazdu. Jednak dla wielu par taka bajkowa sceneria jest warta każdego zachodu.
Romantyczna uroczystość nad brzegiem klifu lub ekskluzywny ślub w pałacu można zorganizować samodzielnie lub skorzystać z pomocy konsultantki ślubnej.

Dekoracje, zaproszenia, kontrahenci – wszystko, o czym trzeba pamiętać

Dla panny młodej najważniejszy będzie wybór sukni i tego punktu nie trzeba nawet wpisywać na listę rzeczy do zrobienia. Jednak pozostałe elementy warto zaplanować i rozpisać tak, by niczego nie pominąć.

Punktem wyjścia do dalszych rozważań jest wybór tematyki – czy będzie to wesele rustykalne np. w odremontowanej stuletniej stodole czy raczej ślub w pałacu. Ułatwi to znacznie dobór odpowiedniego wzoru zaproszeń, a następnie wystroju kościoła i sali, kwiatów, winietek i wszystkich detali, które tak łatwo pominąć, jeśli nie są spisane.

Warto korzystać z pomocy

By ślub i wesele okazały się wydarzeniem stulecia, a nie wielką porażką organizacyjną, warto korzystać z pomocy. W końcu niewielu narzeczonych na co dzień zajmuje się organizacją ślubów. Z pomocą przyjdzie konsultantka ślubna. Również w wielu miejscach, które oferują organizację ślubów i wesel jak piękny Pałac istnieją gotowe pomysły na dekoracje i dodatkowe atrakcje, z których narzeczeni mogą skorzystać.

Choć organizacja ślubu i wesela nie jest prostym zdaniem, to jednak może być to wielka przygoda. Warto pamiętać o spisaniu listy zadań i korzystania ze sprawdzonych pomysłów i ofert, tak by wymarzony ślub był idealny.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 12 =