Skąd wziąć drewno na budowę domu? – Wrocław i okolice

Zastanawiasz się nad budową drewnianego domku letniskowego lub nawet domu całorocznego? Warto zacząć od podstaw i dowiedzieć się, jaki rodzaj drewna najlepiej nadaje się do budowy, czym powinno się ono charakteryzować i skąd takie drewno wziąć.

Cechy drewna na budowę domu

Drewno jest wytrzymałym i estetycznym materiałem na budowę domu jednak pod warunkiem, że zostało właściwie przygotowane. Zarówno całe bale, jak i cieńsze deski muszą zostać prawidłowo wysuszone tak, aby ich wilgotność nie przekraczała 19%. Proces suszenia naturalnego, nazywany sezonowaniem, może trwać nawet rok, jednak dostępne jest również drewno suszone komorowo, które również może być wysokiej jakości. Na materiale konstrukcyjnym nie warto oszczędzać. Wybierając drewno na budowę, należy również zwrócić uwagę na to, czy nie ma na nim widocznych śladów działalności owadów czy pleśni, a także innych uszkodzeń.

Jeśli chodzi o gatunki drewna najlepsze do budowy domu, warto skupić się na świerku, sośnie, jodle oraz modrzewiu. Świerk jest łatwy w obróbce i może zostać zabarwiony na dowolny kolor, jednak jest go trudniej zaimpregnować, co skutkuje niską odpornością na czynniki atmosferyczne. Z tego względu świerk dobrze nadaje się na podłogi oraz elementy konstrukcyjne. Drewno sosnowe jest najtańsze i dobrze sprawdzi się jako materiał konstrukcyjny, jednak wymaga starannej impregnacji, ponieważ łatwo ulega zagrzybieniu. Jodła jest jednocześnie wytrzymała i elastyczna, dzięki czemu świetnie nadaje się bale konstrukcyjne. Modrzew jest stosunkowo trudny w obróbce, jednak bardzo dekoracyjny i wytrzymały.

Gdzie zakupić drewno na budowę – hurtownia drewna Wrocław

Aby zakupić drewno dobrej jakości w ilości potrzebnej na budowę domu, najlepiej jest znaleźć renomowany tartak w swojej okolicy. W składzie drewna jest ono suszone, obrabiane i przygotowywane do dalszego wykorzystania. Hurtownia drewna we Wrocławiu powinna mieć w swojej ofercie profesjonalnie przygotowane drewno budowlane, możliwość wykonywania elementów konstrukcyjnych oraz dowóz.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =