5 najbardziej niebezpiecznych zawodów

Jakie zawody na świecie są najbardziej niebezpieczne? Które wiążą się z dużym ryzykiem wypadków, a nawet śmierci? Jest ich niezwykle dużo, jednakże wciąż cieszą się dużą popularnością. Które zatem warto wymienić jako pięć najbardziej niebezpiecznych profesji?

1. Operator dźwigu

Pierwszym zawodem, który warto wymienić, jest operator dźwigu. Na co dzień taka osoba pracuje na wysokościach, co wiąże się z dużym ryzykiem wypadków, a nawet śmierci.

W szczególności na śmierć można narazić się w trakcie wychodzenia oraz schodzenia z góry.

2. Dekarz

Dekarz to osoba, która zajmuje się pokrywaniem oraz naprawianiem dachów. Pracuje ona – jak można się domyślić – na wysokościach, a także stromych powierzchniach.

3. Monter turbin wiatrowych

Praca na wysokościach jako monter turbin wiatrowych to zawód stosunkowo niebezpieczny. Przede wszystkim trzeba liczyć się z wypadkami związanymi ze spadnięciem, nieodpowiednim sprzętem i zabezpieczeniami.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że w tejże, jak i innych niebezpiecznych zawodach, niezbędny jest właściwy sprzęt do pracy na wysokości, który pozwoli wykonywać codzienne obowiązki bez ryzyka o wypadki i tragedie.

4. Strażak

Strażak jest zawodem, który wykonuje sporo osób. Co ciekawe, można spotkać zarówno strażaków profesjonalnych, jak również i ochotników, którzy nie boją się ryzykować własnym życiem, aby uratować czyjś dobytek.

5. Spawacz podwodny

Ostatnim, ale równie niebezpiecznym zawodem jest spawacz podwodny. Pomimo że wiąże się on z dużymi zarobkami, to jednak ryzyko śmierci jest bardzo duże – szacuje się, że rocznie ginie aż siedemdziesiąt spawaczy.

W głównej mierze przyczynami tragedii są porażenia prądem, choroby dekompresyjne, a także podwodne wybuchy, które zdarzają się dość często.

Reasumując, zawody, które są jednymi z najbardziej niebezpiecznych, wciąż przyciągają nowych śmiałków. Ci jednak mogą chronić się przed wypadkami z pomocą odpowiedniego sprzętu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 3 =