Gdzie kupić używane części samochodowe?

Zakup używanych części samochodowych wydaje się być mało sensownym pomysłem. Nic bardziej błędnego, wiele części samochodowych z powodzeniem bowiem można zastąpić używanymi, które nie będą gorsze od nowych, a z całą pewnością o wiele tańsze.

Oczywiście ważne części silnikowe, części do skrzyni biegów i inne, odpowiadające za sprawność auta muszą być nowe. Nikt nie kupuje np. używanego paska rozrządu czy używanych tarcz hamulcowych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie części muszą być fabrycznie nowe. Wiele uszkodzonych z powodzeniem można zastąpić używanymi. Gdzie je kupować?

Sieć Internet

Ciekawym miejscem zakupu części używanych jest sieć Internet. W portalach ogłoszeniowych, a także na stronach firm, sprzedających używane części samochodowe można kupić różne części do samochodów wszystkich marek. To fajne miejsce zakupu, warto jednak mieć świadomość, że w większości przypadków cena części zostanie podwyższona o koszt przesyłki. Na przesłanie części trzeba będzie również czekać, nie jest to więc opcja dla tych, którzy potrzebują części natychmiast. Dla klientów z takimi oczekiwaniami, wskazanym miejscem zakupu używanych części samochodowych jest auto szrot.

Zakup części samochodowych na auto szrocie

W każdym mieście można znaleźć punkty zajmujące się złomowaniem pojazdów. Nie każdy wie, że właśnie tam można kupić wiele części samochodowych. Pracownicy takich firm, najczęściej sami zajmują się wymontowywaniem części, nie jest to jednak generalna zasada. Nierzadko pozwalają wykonać tą pracę klientom, samą część w takiej sytuacji oferując dużo taniej. Odwiedzając auto szrot, szczególnie duży, trzeba jednak wiedzieć o jednym. Pracownicy nie muszą pamiętać, jakie auta mają na placu a co za tym idzie, mogą błędnie odpowiadać na pytanie, czy dana część jest dostępna, przed zapytaniem o nią, warto więc rozejrzeć się po szrocie samodzielnie, spojrzeć, czy są na placu pojazdy danej marki. Oczywiście kupując w takim miejscu, warto część obejrzeć i upewnić się, że nie jest za bardzo zniszczona.

Warto – wbrew pozorom – kupować używane części samochodowe. Nie pogorszy to stanu naprawianego pojazdu, a sam zakup części będzie wielokrotnie tańszy od zakupu takich samych, ale fabrycznie nowych.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 16 =