Jak urządzić mieszkanie w stylu afrykańskim? Podpowiadamy!

Odświeżając mieszkanie staramy się, by nowo powstałe wnętrza były unikalne, niebanalne, a także zachwycały kolorami, dodatkami oraz ciekawym umeblowaniem. Z tego też powodu, oryginalne dekoracje to coś, co wprowadzi szczególny klimat, a także przyciągnie uwagę domowników i zaproszonych gości.

Oryginalna sztuka afrykańska

Wnętrza można dekorować na wiele sposobów – czasami to oryginalne tkaniny takie jak: ręcznie tkane dywany, obrazy uznanych artystów, meble wykonane z naturalnych surowców lub dekoracje ścienne w postaci masek plemion afrykańskich albo ręcznie wykonanych rzeźb.

Sztuka afrykańska to ciekawy temat – wszystkie prace wykonywane są ręczne przez lokalnych artystów, a wiele z tych przedmiotów ma wyraźną symbolikę, przypisaną do obrzędów i ceremoniałów plemiennych. Jednak by ceremoniał nabrał mocy, maskom musi towarzyszyć kilka innych rytuałów, bez których przedmioty te, są tylko ozdobą i atrakcją turystyczną.

Maski afrykańskie z drewna

Rozwój turystyki, obejmującej kraje egzotyczne, spowodował masowe zainteresowanie się sztuką afrykańską, szczególnie maskami wykonanymi z drewna, drewnianymi rzeźbami wyobrażającymi postacie ludzi i zwierząt, a także innymi przedmiotami, noszącymi charakterystyczne cechy sztuki ludowej mieszkańców Afryki. Dlatego też wiele osób postanawia dekorować pokoje lub całe mieszkanie oryginalnymi drobiazgami, by nadać wnętrzom specyficzny klimat, przywołujący na myśl rozległe tereny Afryki, z jej tajemniczymi obrzędami plemiennymi, niekonwencjonalną sztuką oraz palącym słońcem na pustyni. Do tego celu w zupełności wystarczy kilka masek z podobiznami wojowników, które zawisną w przemyślanej konfiguracji na ścianach, niewielkie rzeźby afrykańskie ustawione w eksponowanych miejscach, oryginalna roślinność tropikalna oraz tkaniny w kolorach kojarzących się z Afryką, czyli: brązem, pomarańczem, żółcią i ognistą czerwienią. Tkaniny mogą odgrywać rolę narzut na kanapy lub występować w formie poszewek na poduszki.

Maski afrykańskie z drewna doskonale zaakcentują zamierzoną aranżację pokoju, gdy znajdą się w towarzystwie innych przedmiotów o takim charakterze, jak rattanowe lub bambusowe meble czy drewniane naczynia dekoracyjne.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedem =