Kompleksowo zorganizowana wycieczka do Pragi

Kompleksowo zorganizowana wycieczka do Pragi

Praga to cel podróży wielu osób. Od lat jest ona jednym z najchętniej odwiedzanych miast, zarówno przez Polaków, jak i turystów z całej Europy. Chcąc więc wybrać się na wycieczkę do tego miejsca, warto skorzystać z usług, które oferuje biuro turystyczne Dar-tour.

Co warto zobaczyć w Pradze?

Praga to stolica, a równocześnie największe miasto w Czechach. Jest ono położone w zachodniej części kraju nad rzeką Wełtawą. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, które posiada wiele atrakcji turystycznych, targowisk oraz punktów widokowych. Obecnie w mieście tym znajduje się ponad 20 muzeów oraz prawie 100 galerii. Warto wspomnieć także o tym, że w 1992 roku centrum Pragi zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z całą pewnością punktem obowiązkowym na liście zwiedzania powinno być Stare Miasto, które jest zlokalizowane na prawym brzegi Wetławy oraz słynny Ratusz Staromiejski, który zbudowano w XIV wieku. Posiada on również popularny zegar astronomiczny Orloj.

Turystów zachwycić może również Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą świętego Wita, świętego Wacława oraz świętego Wojciecha. Mala Strana z kolei to dzielnica Pragi, która do 1784 roku była samodzielnym miastem położonym tuż pod zamkiem. Dzisiaj znajdują się w niej liczne kościoły, pałace, ogrody, a także uliczki, które potrafią rozkochać niejednego.

Most Karola w Pradze to kolejna atrakcja, która powinna znaleźć się na liście miejsc wartych ujrzenia. Oprócz tego, każdy turysta powinien również wybrać się na wycieczkę po mieście nocą. To właśnie wtedy można poczuć wspaniałą atmosferę tego miejsca i spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy.

Wycieczka zagraniczna do Pragi: z kim jechać?

Osoby, które są zainteresowane wyjazdem zagranicznym do Pragi, z całą pewnością powinny zwrócić uwagę na ofertę biura turystycznego Dat-tour. Oferuje ono kompleksowo zorganizowaną wycieczkę, która obejmuje zarówno transport, jak i przewodnika, punkty zwiedzenia, a także przewiduje czas na zjedzenie tradycyjnych dla Czech potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + twenty =