Propozycje dań bezglutenowych

Obecnie bardzo modna stała się dieta bezglutenowa. Coraz więcej osób decyduje się na spożywanie właśnie takich dań, ponieważ często dzięki nim możemy poczuć się znacznie lepiej. Zatem czym tak właściwie jest gluten oraz co warto jeść, jeżeli decydujemy się na taką dietę bezglutenową?

Dania bezglutenowe coraz bardziej popularne

Warto wiedzieć, iż gluten to nic innego jak białko, które występuje między innymi w pszenicy, a także życie oraz jęczmieniu. Najczęściej znajdziemy go w pieczywie oraz kaszach, a także w makaronach oraz wielu przetworzonych produktach spożywczych. Zdecydowanie jest to białko dobrze tolerowane przez większość populacji, jednak coraz częściej zdarzają się osoby, którym po prostu szkodzi. Warto tym samym go odstawić i zdecydować się na dietę bezglutenową.

Restauracja Pod Baranem – menu również dla osób na diecie bezglutenowej

Aktualnie bardzo wiele restauracji posiada w swoim menu bezglutenowe potrawy. Przykładowo w Restauracji Pod Baranem możemy zjeść wyśmienite ryby, między innymi śledź w śmietanie oraz łosoś marynowany, a także turnedo z łososia. Dla osób, które preferują bardziej kaloryczne rozwiązania, doskonałym daniem bez glutenu są także żeberka w liściu kapusty z sosem borowikowym lub biodrówka jagnięca w sosie, a także pieczeń cielęca w borowikach. Wspaniałym wyborem są także sałatki, takie jak między innymi sałatka grecka czy też sałatka z suszonymi pomidorami i mozarellą, jak również szpinak zabielany lub buraczki zabielane, a także zestaw surówek.

Warto pamiętać, iż jeżeli na pewien czas lub też już na stałe zdecydujemy się odstawić gluten, możemy od razu poczuć się znacznie lepiej. To właśnie dzięki temu nie będziemy mieć większych problemów z trawieniem, jak również przestaniemy cierpieć na uporczywe zaparcia. Niestety taki problem dotyka wiele osób i ludzie nie są świadomi tego, że właśnie przyczyną za taki stan rzeczy należy obarczać gluten. Dieta bezglutenowa wbrew pozorom nie jest zbyt wymagająca, a większość takich dań możemy nawet zjeść obecnie w wielu restauracjach.

Najlepsza restauracja Kraków

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + jeden =