Oryginalne vs używane części – kiedy nie warto przepłacać?

Na ulicach porusza się wiele samochodów. Jedne są nowe inne nawet kilkudziesięcioletnie. Jak wiadomo zarówno w jednym, jak i drugim przypadku konieczna jest naprawa, a co się z nią również wiąże wymiana zużytych części. Na rynku dostępne są te nowe i oryginalne oraz ich tańsze wersje czyli używane. Na które z wyżej wspomnianych warto postawić, aby nie przepłacić i móc cieszyć się sprawnym pojazdem? O tym powiemy w przedmiotowym artykule.

Czy części używane są gorsze od nowych?

Wiele osób twierdzi, że tylko inwestycja w nowe części do samochodu daje pełną gwarancję ich jakości, a co za tym idzie również niezawodności. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, jednak nie cała. Dostępne na rynku używane części do auta niejednokrotnie w żadnym stopniu nie odbiegają od tych prosto z fabryki. Powód? Z reguły krótki czas użytkowania. W związku z powyższym możemy trafić na używaną część w perfekcyjnym stanie, która będzie znacznie tańsza od tej nowej.

Jakie auto części używane warto kupować?

Niewątpliwie mowa tu o oponach. Są osoby, które w każdym sezonie kupują nowe opony, pozbywając się jednocześnie tych, które niejednokrotnie nie posiadają praktycznie żadnych oznak użytkowania. Jest to idealna sytuacja dla osób szukających oszczędności. Pamiętać należy jednak o tym, aby dokładnie weryfikować źródło z którego wyżej wspomniane będziemy pozyskiwać. Często dochodzi do sytuacji, kiedy sprzedawca gwarantuje wysoką jakość sprzedawanych przez siebie opon, jednak w rzeczywistości takie nie są, a ich mankamenty zostały skrzętnie ukryte. Kolejnym przykładem części do samochodu, które warto nabyć na rynku wtórnym są akumulatory jak i również radia samochodowe. Oczywiście w obu tych przypadkach obowiązują takie same zasady – dokładne sprawdzenie ich stanu technicznego przed zakupem.

W związku z powyższym sami widzimy, że w wielu kwestiach nie warto stawiać na nowe części do samochodu, ponieważ te używane mogą być równie dobre. Oczywiście są pewne wyjątki, jak choćby tarcze hamulcowe, które zdecydowanie powinny być oryginalne.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 8 =