Terapia fibryną bogatopłytkową – czym jest i na czym polega?

Terapia fibryną bogatopłytkową – czym jest i na czym polega?

Nie wszyscy mają świadomość, że zabiegi wykorzystujące fibrynę bogatopłytkową jest to zdecydowanie bardziej nowoczesna odsłona bardzo znanej, a także popularnej terapii osoczem.

Dlaczego warto zdecydować się na terapię z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej?

Liczne badania dowiodły, że wykorzystanie fibryny umożliwia na uzyskanie zdecydowanie lepszych efektów. Należy także mieć świadomość, że w preparacie znajduje się bardzo duże stężenie komórek macierzystych. Cechy te sprawiają, że fibryna bogatopłytkowa wykazuje najwyższy możliwy potencjał jeżeli chodzi o stymulowanie regeneracji tkanek.

Terapia fibryną bogatopłytkową jest zaawansowanym rozwiązaniem medycznym praktykowanym w Centrach Stomatologii Estetycznej czy Implantologii. Oczywiście nie każdy gabinet gabinet stomatologiczny jest w stanie przeprowadzić taki zabieg. Wykorzystanie najbardziej nowoczesnych technologii, które są wynikiem badań naukowych można przyspieszyć procesy związane z regeneracją i gojeniem się tkanek.

Czym jest fibryna bogatopłytkowa i skąd ją bierzemy?

Fibryna bogatopłytkowa jest warstwą leukocytarno-płytkową, która została wyodrębniona z krwi pobranej od danego pacjenta. Warto również wiedzieć, że niewielką ilość krwi koniecznie trzeba umieścić w specjalnym separatorze, a w kolejnym etapie w wirówce.

Warto mieć świadomość, że proces wirowania doprowadza do rozdzielenia poszczególnych elementów składowych krwi. Uzyskane we wspomnianym procesie płytki krwi będą zawierały określone czynniki wzrostu charakteryzujące się udowodnionym działaniem biostymulującym. Doskonałym przykładem może być poprawienie mikrokrążenie w tkankach, stymulację produkcji nowych komórek czy pobudzenie produkcji kolagenu oraz elastyny.

Wśród atutów wykorzystania terapii fibryną bogatopłytkową należy również uwzględnić jej bezpieczeństwo. Warto zdawać sobie sprawę, że przez podanie pacjentowi preparatu, który pochodzi z jego organizmu nie ma możliwości doprowadzenia do jakiejkolwiek reakcji alergicznej, która oczywiście może wystąpić, gdy zostanie zastosowany biomateriał obcego pochodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =